شهردار کلان‌شهر شیراز: در پروژه خط ۳ مترو مهندسی ارزش انجام شده است

شهردار کلان‌شهر شیراز در آیین آغاز عملیات حفاری خط ۳ مترو مراسم با تبریک مبعث پیامبر مکرم اسلام(ص)، با بیان اینکه امروز شهرداری شیراز در زمینه قطارشهری از اکثر کلانشهرها پیشی گرفته است، گفت: خط یک مترو شیراز با طول حدود ۲۵ کیلومتر طی سال‌های اخیر جابجایی مسافر را انجام می‌دهد.

محمدحسن اسدی ادامه داد: خط ۲ مترو نیز با سه ایستگاه به بهره‌برداری رسیده و دو ایستگاه دیگر در آینده‌ای نزدیک افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه ایستگاه استقلال در خط ۲ مترو شیراز هم به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: متاسفانه مشکل تأمین واگن داریم و این مهم به یک مشکل اساسی تبدیل شده است.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: ادامه عملیات اجرایی خط ۲ مترو از میدان امام حسین(ع) تا میدان گلستان (کلبه سعدی) به خوبی پیش می‌رود.

اسدی در خصوص خط ۳ مترو شیراز هم گفت: دو سال و نیم پیش این خط در ورودی شهرک گلستان کلنگ‌زنی شد و پس از آن چند مرتبه تفاهم‌نامه همکاری منعقد شد اما بدون نتیجه ماند، نهایتا ۱۷ اسفندماه سال گذشته با حضور مقامات استانی، عملیات اجرایی خط ۳ آغاز شد.

وی اضافه کرد: باید با یک پیمانکار کار را شروع می‌کردیم که بتواند مالک دستگاه حفار باشد یا توانایی اجاره داشته باشد ‌که خوشبختانه شرکت مهندسی شمس عمران همت کرد و دستگاه تی‌بی‌ام با قطر ۹ متر را که در کشور بهترین است، خریداری و این دستگاه منحصر بفرد در چند ماه گذشته به شیراز منتقل و امروز حفاری از سمت شهرک گلستان آغاز شد.

شهردار شیراز اعلام کرد: برای این خط ۸ ایستگاه تعریف شده است که یکی از ایستگاه‌های آن در زیر رودخانه در حال ساخت است که در کشور بی‌نظیر است.

اسدی با اشاره به توسعه غربی شیراز اهمیت این خط را از خط یک هم مهمتر توصیف و اضافه کرد: در سفر دوم هیئت دولت به استان فارس، قول مساعد داده شد که مترو شیراز از این مکان به صدرا متصل شود.

اسدی همچنین اضافه کرد: کلنگ زنی خط ۴ هم انجام شده و اتصال خط یک به ۴ هم در دست اجرا قرار دارد.

وی با بیان اینکه در پروژه خط ۳ مترو مهندسی ارزش انجام شده است، افزود: اقدامات اجرایی این خط (دستگاه حفار) اعم از حمل، مونتاژ و ترابری توسط متخصصین داخلی انجام شده است.

شهردار کلان‌شهر شیراز: در پروژه خط ۳ مترو مهندسی ارزش انجام شده است – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=30812

QR: شهردار کلان‌شهر شیراز: در پروژه خط ۳ مترو مهندسی ارزش انجام شده است