یقطین: حفاری فاز یک خط ۲ مترو شیراز ۱۰۰ درصد به اتمام رسیده است.

رئيس سازمان حمل‌ونقل ريلی شهرداری شيراز گفت: حفاری فاز یک خط ۲ مترو شیراز ۱۰۰ درصد به اتمام رسیده و عملیات ساخت ایستگاه آزادی از صبح فردا آغاز می‌شود.

امير يقطين در آيين آغاز عمليات سازه ايستگاه آزادی و پایان حفاری مکانیزه تونل‌های فاز یک خط ۲ مترو شیراز که همزمان با ميلاد امام رضا(ع) و با حضور فرماندار شهرستان شیراز، شهردار شیراز، مدیران و فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران شهرداری و اصحاب رسانه برگزار شد، نيز اين جلسه به تشريح اقدامات انجام‌شده در فاز يك خط دو متروی اين كلانشهر پرداخت.

او با بیان اینکه امروز تی‌بی‌ام شماره ۲ وارد ايستگاه آزادی شد، گفت: به دليل يكسری مسائل اجرايی ناچار شديم با تأخیر عملیات حفاری تونل در فاز يك خط دو را به اتمام برسانیم و ازاین‌پس بايد تی‌بی‌ام‌ها را از اين شفت خارج كنيم.

رئيس سازمان حمل‌ونقل ريلی شهرداری شيراز با بیان اینکه عمليات حفاری تی‌بی‌ام از سال ٩٤ توسط قرارگاه خاتم آغاز شد، گفت: چون خط يك در حال ساخت بوده با مديريت بودجه، نقدينگی به خط دو تزریق نشد ولی در سال‌های ٩٩ و ١٤٠٠ ركوردهای خوبی داشتيم.

یقطین ادامه داد: تاكنون اين تی‌بی‌ام در خط دو ١٦ كيلومتر حركت كرده و قبلا هم در حدود ٢٠ كيلومتر در خط یک کارکرده بود و لذا ماكزيمم بهره‌برداری از یک دستگاه تی‌بی‌ام در شهر شيراز انجام‌شده است.

او اعلام کرد: در اجرای عملیات خط دو مترو شیراز، ١١ هزار و ٤٤٠ رينگ، ۶۸ هزار قطعه سگمنت که در کارگاه تولیدی آماده شده، ۱۰ هزار تن آرماتور و ۹۵ هزار مترمکعب بتن استفاده‌شده است.

رئيس سازمان حمل‌ونقل ريلی شهرداری شيراز تصریح کرد: سند اجرای صحیح کار حفاری این بود که کاتر هِد شش متری تی‌بی‌ام دقیقاً در محل از پیش تعیین شده و بدون خطا وارد شفت ایستگاه آزادی شد.

وی اعلام کرد: حفاری فاز یک خط ۲ مترو شیراز ۱۰۰ درصد به اتمام رسیده و عملیات ساخت ایستگاه آزادی از صبح فردا آغاز می‌شود..

یقطین عنوان کرد: قسمتی از این ایستگاه به‌صورت زیرزمینی ساخته خواهد شد.

یقطین: حفاری فاز یک خط ۲ مترو شیراز ۱۰۰ درصد به اتمام رسیده است. – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=23573

QR: یقطین: حفاری فاز یک خط ۲ مترو شیراز ۱۰۰ درصد به اتمام رسیده است.