کاهش سرفاصله حرکت قطار های متروی شیراز و افتتاح ایستگاه شهید آوینی

بدنبال کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترویی شیراز از آغاز شهریورماه 95، امروز و در ششمین روز از هفته دولت ایستگاه شهید آوینی متروی شیراز رسما آغاز به کار کرد.

مهندس حاجی زمانی مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز و حومه در آیین افتتاح این ایستگاه به کاهش سرفاصله حرکت قطار ها به 15 دقیقه اشاره کرد و افزود ایستگاه شهید آوینی به دلیل مجاورت با مراکز آموزشی نقش موثری در رفاه شهروندان خواهد داشت. وی با اشاره به اينكه 4 مدرسه بزرگ در اطراف اين ايستگاه قرار دارد، واقع شدن اين ايستگاه در نزديكي سه مركز خدمات درماني و بيمارستاني، يكي از مراكز خريد شهري و خيابان‌ مركزي شهر را يادآور شد و گفت: ايستگاه شهيد آويني 7800 مترمربع مساحت دارد و روزانه گنجايش 34 هزار مسافر را خواهد داشت.

مهندس حاجی زمانی به مزایای متعدد ایجاد خطوط حمل و نقل ریلی به ویژه مترو در توسعه پایدار شهرهای بزرگ اشاره و عنوان کرد با كاهش فاصله حركت بين دو قطار از نيم ساعت به 15 دقيقه، تعداد قطارهاي اعزام شده در مسير فاز يك خط يك قطار شهري شيراز، از 60 اعزام به 120 اعزام افزايش يافته است.

وي با بيان اينكه مترو در شيراز طي ساعت‌هاي 6.30 صبح تا 21.30 شب، خدمات حمل و نقلي را به مردم ارائه مي‌دهد، گفت: ايستگاه شهيد آويني كه در يكي از نقاط مركزي و حساس شيراز ايجاد شده، دسترسي مردم به مراكز خدماتي را تسهيل خواهد كرد.

 

کاهش سرفاصله حرکت قطار های متروی شیراز و افتتاح ایستگاه شهید آوینی – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=8272

QR: کاهش سرفاصله حرکت قطار های متروی شیراز و افتتاح ایستگاه شهید آوینی