وزیر کشور : تسریع در اجرای پروژه‌های شهری در شیراز قابل تقدیر است.

احمد وحیدی در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۶۲ پروژه حمل‌ونقل و ترافیکی، خدمات شهری، فرهنگی، اجتماعی و زیست‌محیطی شهرداری شیراز به ارزش بیش از ٢١ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان اطهار کرد: اسامی، مسئولیت‌آور است و براساس عنوانی که رهبر معظم انقلاب به شهر شیراز دادند، بسیار مسئولیت را سنگین کرده که بخش زیادی از این مسئولیت به عهده شورای اسلامی شهر و شهرداری است که شهر را در تراز سومین حرم اهل بیت(ع) بسازند و به حجم زیادی از زائران خدمات‌رسانی کنند.

او با تقدیر از شهردار، اعضای شورای اسلامی این کلان‌شهر و دیگر مسئولان استان فارس، گفت: تسریع در اجرای پروژه‌های شهری در شیراز قابل تقدیر است.

وزیر کشور با بیان اینکه هماهنگی، خوش فکر بودن، داشتن بلند همت بلند و کار جهادی یک مجموعه موجب کاهش زمان اجرای پروژه‌ها می‌شود، عنوان کرد: پروژه‌های امروز شهرداری شیراز ارزشمند بودند.

وحیدی خطاب به مدیران شهری کلان‌شهر شیراز تأکید کرد: پروژه‌های انتخابی باید برای متن جامعه کارساز و حلال مشکلات مردم باشد.

مقام عالی وزارت کشور همچنین با بیان اینکه برای یک شهر فرهنگی همانند شیراز باید این مهم مدنظر باشد که موارد کمبود زیستی و بهداشتی در دستور کار قرار گیرد، گفت: یکی از اولویت‌های یک شهر فرهنگی باید رفع مشکلات فاضلاب آن باشد و نشان داده شود و تراز یک شهر فرهنگی محقق شود.

وحیدی ادامه داد: سرانه فضای سبز به طور عمومی باید بیش از ۱۵ متر باشد اما برای شیراز کم است و اجازه داده نشود که در سرانه این کلان‌شهر به عدد خاصی بسنده شود.

وزیر کشور به افتتاح پردیس سینمایی استاد امین تارخ به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان که در این مراسم به بهره‌برداری رسید، هم اشاره و اضافه کرد: شیراز، شهر فرهنگی است، پس باید با جمع‌آوری هنرمندان زبده و ارزشمند، محتوای ارزنده و فاخری از این سینما تولید شود.

ا‌و همچنین خاطرنشان کرد: شیراز با توجه به حجم اقدامات فرهنگی، نیازمند داشتن سازمان فرهنگی مجزا هست.

وحیدی با تأکید بر این موضوع که شیراز باید نمادی از ظرفیت‌های فرهنگی بزرگ آن باشد، تصریح کرد: نسل جدید باید با این فرهنگ غنی آشنا شود، چراکه شیراز را میی‌توان یک شهر تراز فرهنگی کرد، چون سرشار از فرهیختگی است؛ البته نباید هوشمند شدن این کلان‌شهر را هم فراموش کرد.

او در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه ظرفیت‌های سازندگی در کشور فعال است و تنها طی هفته دولت امسال ٣٠ هزار پروژه افتتاح شد، گفت: برنامه توفنده سازندگی در کشور گسترده است و بنابراین تلاش‌های سخیف معاندین راه به جایی نمی‌برد.

وزیر کشور : تسریع در اجرای پروژه‌های شهری در شیراز قابل تقدیر است. – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=28881

QR: وزیر کشور : تسریع در اجرای پروژه‌های شهری در شیراز قابل تقدیر است.