همایش ملی توسعه، جذب و‌ رفع موانع سرمایه‌گذاری در شیراز برگزار می‌شود.

۲۸ و ۲۹ اردیبهشت‌‌ماه؛

همایش ملی توسعه، جذب و‌ رفع موانع سرمایه‌گذاری در شیراز برگزار می‌شود.
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز از همایش ملی توسعه، جذب و‌ رفع موانع سرمایه‌گذاری به میزبانی شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمد حسن اسدی رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز با اشاره به برگزاری دو روزه این همایش به عنوان تکلیف شورا به  شهرداری گفت: مقدمات برگزاری این همایش از سال گذشته برنامه ریزی و در اردیبهشت ماه سال جاری با پنل‌های تخصصی و حضور مهمانان کشوری و استانی آغاز به کار خواهد کرد.
به گفته اسدی؛ استفاده از تجربیات صاحب نظران حوزه سرمایه‌گذاری، اساتید دانشگاه و تجربیات کلانشهر ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی از اهداف این همایش دو روزه است.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری از  اختصاص پنل تخصصی و کارگاههای سرمایه‌گذاری در طول برگزاری این همایش خبر داد و گفت: یکی از اهداف دیگر این همایش رونمایی از   میثاق نامه حمایت از سرمایه گذاری در شهر شیراز است.
دعوت از مدیران کشوری، استان و شهر شیراز برای حضور در این همایش و امضای میثاق نامه از جمله برنامه های این همایش است که اسدی به آن پرداخت.
به باور این عضو شورا که سابقه معاون مالی و اقتصادی شهرداری را در کارنامه خود دارد، در مباحث تئوری از حمایت سرمایه گذاری صحبت می‌شود اما در عمل گلایه های سرمایه گذاران از روند طولانی  شرایط در گذشته باعث شده که سرمایه گذار به استان‌ها و بعضاً خارج از کشور کوچ کنند.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و اقتصادی شورا از عزم جدی این دوره شورا بر اهمیت موضوع سرمایه گفت و تصریح کرد: با اعتقاد و عزم به این موضوع مهم طرح‌هایی از کمیسیون مربوطه شورا تهیه و در مدت ریاست این کمیسیون در شورا مطرح، بررسی و تصویب شده است.
اسدی با بیان اینکه بعضاً در شوراهای پنجگانه خروجی کمیسیون اقتصاد و  سرمایه گذاری در ۹ ماه دارای طرح های زیادی بوده است عنوان کرد: در شورای ششم ما به دنبال ریل گذاری برای یک بستر امن و مطمئن با هدف  رفع موانع برای سرمایه گذاری  هستیم که نمونه این اقدامات پنل تخصصی سرمایه گذاری در بهمن ماه و همایش ملی با این موضوع در اواخر اردیبهشت ماه است.
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای ششم از اراده و عزم شورای شهر برای ورود به این بخش صحبت کرد و تصریح کرد: در کنار شهرداری سایر دستگاههای استان فارس و دستگاه‌های نظارتی با عمل به وظایف خود تابوی موجود را  شکسته و شاهد جذب سرمایه گذار  باشیم.
ارایه بسته‌های مختلف سرمایه گذاری با جذابیت بیشتر نسبت به دوره قبل مختلف در این همایش دو روزه  موضوع دیگری بود که اسدی به آن پرداخت.
اسدی بررسی و بومی سازی شیوه نامه سرمایه گذاری در کلان شهرها  ابلاغی وزارت کشور در شورای ششم  با هدف آسان سازی شرایط سرمایه گذاری نسبت به دوره های قبلی و رونمایی از آن در همایش دو روزه را یکی از اقدامات موثر این همایش دانست و عنوان کرد:
معمولا قوانین در شهرداری ها برای سرمایه گذار بعضاً زیاد و بروکراسی ادارای روند را طولانی می کند که در این شیوه نامه با در نظر گرفتن تضامین راحت تر مزایایی برای سرمایه گذاری فراهم می‌گردد.
رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای شهر اشاره‌ای هم به برگزاری پنل تخصصی سرمایه گذاری در بهمن ماه ‌ با موضوع مهم ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری داشت و ادامه داد: یکی از اهداف برگزاری پنل تخصصی سرمایه گذاری در بهمن ماه ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری بود که تمام اقدامات سرمایه گذاری می‌بایست بصورت شفاف در سامانه بارگذاری گردد، موضوع در پنل های تخصصی برگزار شده، آسیب های حوزه سرمایه گذاری و موانع شناسایی و شهرداری شیراز مکلف شده زیر ساختار برای رفع موانع را فراهم نماید تا به سمت پنجره واحد سرمایه گذاری برویم.
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری پارلمان شهری معتقد است که با پنجره واحد سرمایه گذاری باید به سمت کاهش فرآیندهای طولانی در این موضوع مهم و نیاز کلان شهر شیراز گام برداشت و در فضای رقابتی جذب سرمایه گذار نسبت به  سایر کلان شهرها از این موضوع عقب نماند.
اسدی اشاره ای هم به سازمان سرمایه گذاری شهرداری داشت و  عنوان کرد چارت سازمانی سرمایه گذاری بر اساس نیروهای متخصص باید تامین گردد تا پاسخگویی نیازهای این حوزه در کلان شهر شیراز باشد.
همایش ملی توسعه، جذب و‌ رفع موانع سرمایه‌گذاری در شیراز برگزار می‌شود. – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=23460

QR: همایش ملی توسعه، جذب و‌ رفع موانع سرمایه‌گذاری در شیراز برگزار می‌شود.