شهردار شیراز:شهرداری‌ها پیش‌ازاین تنها نهاد خدمات رسان بودند، اما امروز جایگاه آن‌ها به نهاد اجتماعی و تخصصی رسیده

نشست اعضای اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور به میزبانی سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری شیراز و حضور شهردار و معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری این کلانشهر برگزار شد.

شهردار شیراز در این نشست که موضوعات مختلف با هدف تقویت شبکه ریلی کلانشهرهای کشور موردبررسی قرار گرفت، به مدیریت صحیح و استفاده درست از منابع اشاره و اظهار کرد: باید لزوم ایجاد و توسعه قطار شهری را در شهرهای مختلف موردبررسی قرار داد، چراکه عدم نیازسنجی صحیح و اصرار بر انجام و زمان طولانی بهره‌برداری از آن منجر به کاهش ارزش اقتصادی می‌شود.

محمدحسن اسدی که مقولات مختلف مدیریت شهری را در زمینه حمل‌ونقل ریلی در سطح کشور ازنظر توسعه و ایمنی خطوط را مورد پایش و تحلیل قرار می‌داد، افق ده‌ساله کلانشهر شیراز را نیز در توسعه خطوط ریلی و دسترسی به حرم حضرت شاهچراغ(ع) تشریح کرد.

او همچنین با بررسی اقتصاد شهری و پیشبرد امور گفت: شهرداری‌ها پیش‌ازاین تنها نهاد خدمات رسان بودند، اما امروز جایگاه آن‌ها به نهاد اجتماعی و تخصصی رسیده که در این ساختار نقش اقتصاد شهری از اهمیت بسزایی برخوردار است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه نگاه ما در حوزه حمل‌ونقل در کلانشهر شیراز به‌عنوان پیشران توسعه در همه ابعاد است، گفت: نخستین گام تهیه طرح جامع حمل‌ونقل و ترافیک کلانشهر شیراز با افق ۱۴۰۹ در دو مرحله بوده که به تأیید وزارت کشور رسیده و مرحله سوم نیز به‌ تازگی در شورای ترافیک استان فارس به تصویب رسید و اکنون در وزارت کشور مطرح است.

به گفته هادی شه‌دوست شیرازی؛ اگر قرار است اتفاقی در شهرهایمان رقم بزنیم باید نگاه مدیریت کلانِ شهری و مجموعه‌های کشوری به حوزه حمل‌ونقل و به‌ویژه حمل‌ونقل پاک متفاوت باشد.

او به استفاده از ظرفیت‌های مختلف کلانشهرها با تکیه‌بر دانش‌های بومی تأکید کرد.

 رئیس سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری شیراز نیز بیان کرد: این سازمان میزبان اعضا اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور به‌منظور تبادل پیرامون مسائل و موضوعات مرتبط با قطار شهری به همراه بازدید فنی از توانمندی و ظرفیت‌های این کلانشهر در راستای حمایت از تولیدات داخل به مدت دو روز است.

 امیر یقطین گفت: در این نشست پیرامون بررسی جوانب مختلف جدا کردن سازمان‌های ساخت و بهره‌برداری قطار شهری تبادل نظر شد.

بنابراین گزارش، مدیران عامل قطار شهری‌های کشور و رؤسای سازمان‌های حمل‌ونقل ریلی علاوه بر حضور در جلسات تخصصی، از خطوط قطار شهری شیراز نیز بازدید کردند.

شهردار شیراز:شهرداری‌ها پیش‌ازاین تنها نهاد خدمات رسان بودند، اما امروز جایگاه آن‌ها به نهاد اجتماعی و تخصصی رسیده – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=25688

QR: شهردار شیراز:شهرداری‌ها پیش‌ازاین تنها نهاد خدمات رسان بودند، اما امروز جایگاه آن‌ها به نهاد اجتماعی و تخصصی رسیده