شهردار شیراز گفت: این کلان‌شهر، میراثی تاریخی و موهبتی الهی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی با تبریک ۱۵ اردیبهشت روز شیراز اظهار کرد: امسال نیز در نیمه اردیبهشت که به لطف رایحه شکوفه‌های بهار نارنج، شهر آکنده از احساس آرامش گشته، زیبایی شیراز بی‌بدیلمان را پاس می‌داریم.

بنا به اظهار شهردار شیراز؛ این کلان‌شهر تلفیقی هنرمندانه از رنگ، عطر و ذوق است که از هر سو بدان بنگریم منظری نیکو، چشم را نوازش خواهد داد.

او ادامه داد: در این بهشت زمینی خنکای نسیم، مقبره شاعران شهیری همچون لسان‌الغیب حافظ شیرازی، استاد سخن سعدی و خواجوی کرمانی، بلندای دروازه قرآن، باغ‌های نقش‌بندی شده با سرونازهای قامت برافراشته، ابهت تاریخ در مجموعه زندیه و جان‌نوازی کاشی‌کاری‌ها در مسجد نصیرالملک، همه به سان نگاره‌ای بی بدیل در کنار هم خوش نشسته‌اند تا شکوه فرهنگ، هنر و تاریخ را یکجا جمع کنند.

اسدی تصریح کرد: این اعجاز بی‌بدیل با افتخار میزبانی حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) به اوج رسیده و صاحب‌کمالی مردمان آن نیز در طول تاریخ این گوهر ارزشمند را حفظ کرده است.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز، این کلان‌شهر را میراثی تاریخی و موهبتی الهی دانست که در دستان ما به ودیعه گذاشته شده تا آن را حفظ کنیم و زیبایی‌هایش را برای آیندگان به یادگار بگذاریم.

شهردار کلان‌شهر شیراز اظهار کرد: از درگاه ایزد منان توفیق خدمت بیش از پیش به این کلانشهر و شهروندان را طلب می‌کنم.

اسدی با خوانش این بیت از غزل لسان‌الغیب حافظ شیرازی "رواقِ منظرِ چشمِ من آشیانه توست، کَرَم نما و فرود آ که خانه خانه توست"، این روز را به همه همشهریان عزیز، شیرازدوستان و همه کسانی که دل در گرو این مرز و بوم دارند، تبریک و همگان را به دیدار از شهر راز دعوت کرد.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز تصریح کرد: پایداری و پیشرفت بیش‌ازپیش شیراز، سومین حرم اهل بیت (ع) و مهد تمدن و فرهنگ ایران اسلامی را آرزو می‌کنم.

شهردار شیراز گفت: این کلان‌شهر، میراثی تاریخی و موهبتی الهی است. – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=26613

QR: شهردار شیراز گفت: این کلان‌شهر، میراثی تاریخی و موهبتی الهی است.