شهردار شیراز خواستار تأمین فاینانس خط 2 قطار شهری شیراز شد

شهردار شیراز : خط 2 قطار شهری شیراز نیازمند فاینانس 460 میلیون دلاری است

IMG_1590205B800x6005D

در آیین بهره بردای از ایستگاه شهید مطهری متروی شیراز، دکترعلیرضا پاک فطرت شهردار شیراز در سخنانی ضمن مهم توصیف کردن روند اجرایی ساخت مترو در شیراز گفت : سال 1393 فاز یک خط یک مترو بطول 10/5 کیلومتر با 5 ایستگاه و 2 رام افتتاح شد در حالی که تنها 3 ساعت خدمات رسانی داشت و امروز مترو با 8 رام و 15 ساعت خدمات رسانی به عنوان سومین مترو کشور پس از تهران ومشهد مطرح است .

وی با بیان این مطلب که ساخت مترو هزینه بر ونیازمند اعتبارات کلانی است افزود: سال 1393 دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور با حضور درشیراز و بازدید از ایستگاههای خط یک قول های مساعدی را برای تامین اعتبارات مناسب پروژه دادند و ما امروز با حجم کار انجام شده قول می دهیم تا پایان سال 1395 حجم باقی مانده پروژه در فاز دو خط یک به اتمام رسانده و عملیات خط 2 از میانرود را با سرعت وشتاب بیشتری اجرا کنیم.

شهردارشیرازخاطر نشان کرد : خط 2 به طول 15/5 کیلومتر که جنوب را به شمال شهر متصل خواهد نمود نیازمند فاینانس  460 میلیون دلاری است که امیدواریم با نظر مساعد دکتر نوبخت این اعتبار به خط دو مترو شیراز اختصاص یابد.

MG_1622205B800x6005D

دکتر پاک فطرت با اشاره به این مطلب که شیراز دارای شش خط متروبه طول 96 کیلومتر است خاطر نشان کرد : خط 3 متروکه قرار است  شهر صدرا را به شیراز متصل کند در خط یک مترو ادغام شده تاعملا شاهد سرعت بخشیدن به این پروژه باشیم.

مهندس اسدالله حاجی زمانی مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز دراین مراسم با بیان ابعاد فنی مهندسی ساخت ایستگاههای مترو در شیراز گفت : ساخت مترو با تمرکز اعتبارات روی خط یک در دو فاز 10/5 کیلومتری و 14 کیلومتری با سرعت در حال انجام است که با اتمام فاز دوم خط یک در پایان سال 1395 عملا اعتبارات این سازمان روی خط دو متمرکز خواهد شد .

به گفته وی هم اکنون فاز دوم خط یک دارای 70درصد پیشرفت فیزیکی است وعملا چهار پنجم مسیر ریل گذاری شده است .

در ادامه این مراسم مهندس حقدل رییس شورای اسلامی شهرشیراز برلزوم توسعه خطوط مترو با تامین اعتبارا ت لازم و ایجاد خط فاینانس تاکید کرد و گفت : متاسفانه بعد از انقلاب به توسعه زیر ساخت های اساسی استان فارس توجه نشده است . وی استان فارس را رتبه اول بیکاری در کشور معرفی کرد و از معاون رییس جمهور ورییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواست با ایجاد زیر ساخت های گردشگری اشتغال را در فارس رونق بخشند .

MG_1670205B800x6005D

رییس شورای شهر شیراز افزود: خط یک مترو شیراز بطول 24/5 کیلومتر در صورت اتمام درسال آینده فاقد واگن های لازم است .

استاندار فارس نیز دراین مراسم به عنوان آخرین سخنران دستاوردهای متخصصان ایرانی را در ساخت وبهره برداری از مترو شیراز ستودنی توصیف کرد و گفت : پی گیری لازم برای فاینانس قطارشهری شیراز بعمل امده است وبا حضور دکتر نوبخت مورد تاکید قرار خواهد گرفت .

MG_1680205B800x6005D

استاندار فارس همچنین تأکید نمود که تجدید نظر در تامین اعتبارات استان فارس در بودجه سال آینده در جلسه شورای اداری استان مورد تاکید قرار گرفته است.

شهردار شیراز خواستار تأمین فاینانس خط 2 قطار شهری شیراز شد – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=6582

QR: شهردار شیراز خواستار تأمین فاینانس خط ۲ قطار شهری شیراز شد