شهردار شیراز:توسعه شمال شرقی خط ٢ مترو شیراز از امروز به سمت ایستگاه کلبه سعدی و فضیلت

آغاز عملیات اجرایی توسعه شمال شرقی خط ۲ مترو و رونمایی از پروژه‌های حمل‌ونقل مسافر، هوشمندسازی و مطالعاتی شهرداری شیراز با ارزش ۶۳۶۷۰میلیارد ریال

شهردار شیراز در آیین آغاز عملیات اجرایی فاز دوم خط ٢ قطار شهری شیراز گفت: توسعه شمال شرقی خط ٢ مترو شیراز از امروز به سمت ایستگاه کلبه سعدی و پس از آن ایستگاه فضیلت آغاز می‌شود.

محمدحسن اسدی در آیین آغاز عملیات اجرایی فاز دوم خط ٢ قطار شهری شیراز بیان کرد: توسعه شمال شرقی خط ٢ مترو شیراز از امروز به سمت ایستگاه کلبه سعدی و پس از آن ایستگاه فضیلت آغاز می‌شود.

او با بیان اینکه دستگاه TBM در خط ٢ مترو این کلانشهر از میدان قهرمانان در میانرود به ایستگاه آزادی رسیده است، افزود: پیشرفت این خط تا ایستگاه آزادی مرهون تلاش شهرداران، شوراها، دولت‌ها و استانداران،  پیمانکاران و عوامل اجرایی است.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: فاز اول خط ٢ مترو شیراز در دهه فجر امسال از میدان قهرمانان تا میدان امام حسین(ع) به طول ۱۰کیلومتر و ٣ ایستگاه به بهره‌برداری می‌رسد.

اسدی با بیان اینکه از میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی نیز عملیات باقیمانده زیادی وجود دارد، گفت: در فاز دو خط ٢ مترو نیز ۵ ایستگاه از میدان آزادی تا فضیلت طراحی شده است.

او ارزش این پروژه را بیش از ۶۲هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) قول مساعد داده که در بازه زمانی ٣٠ ماهه ایستگاه‌های باقیمانده را به اتمام برساند.

مقام ارشد شهری شیراز همچنین با بیان اینکه ساخت هر کیلومتر و ساخت ایستگاه مترو خط یک شیراز ١٠٠ میلیارد تومان هزینه داشت اما امروز به بیش از ١٢٠٠ میلیارد تومان رسیده است، گفت: کمک دولت امروز منوط به فروش و انتشار اوراق مشارکت به‌صورت سهم ۵۰ درصدی دولت و ۵۰درصدی شهرداری شده است.

اسدی خطاب به تعدادی از نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی که در این مراسم حضور داشتند، تاکید کرد: در بودجه سال آینده فروش و انتشار اوراق مشارکت برای شهرداری‌ها به ویژه در بخش مترو و خرید اتوبوس و ناوگان فرسوده با تعهد ۵۰ درصدی سهم دولت اعمال شود.

او همچنین با بیان اینکه برای پیشرفت شیراز امروز همه اختلاف سلیقه را کنار گذاشته‌ایم، افزود: طی یک توافق با شورا و قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) توسعه مترو را به جد دنبال می‌کنیم.

اسدی با بیان اینکه امروز در شهر شیراز تمام موضوعات را کنار گذاشته‌ایم، اضافه کرد: روز ۲۶ آذر ماه مصادف با روز ملی حمل‌ونقل است و این تعهد را متقبل می‌شویم که ظرف ۳۰ ماه آینده پروژه خط دو مترو از میدان قهرمانان تا میدان کلبه اجرا شود.

شهردار شیراز با تأکید بر اینکه شهر شیراز از امروز به بعد تغییر بسیار بزرگی در حوزه شهری خواهد داشت، گفت: عملیات اجرایی ساختمان پلاک گذاری شماره ۲ شیراز با هدف حذف ترافیک مرکز تعویض پلاک در غرب شیراز و افرایش رضایت مندی شهروندان با اعتباری بالغ بر ۳۹ میلیارد ریال و رونمایی از ۲۴ دستگاه اتوبوس جدید با اعتباری ۱۲۰۰ میلیارد ریال و رونمایی از ۸ پروژه هوشمندسازی، مطالعاتی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در حوزه حمل و نقل و ترافیک با اعتباری بالغ بر ۱۴۶۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه های مورد افتتاح و بهره برداری همزمان با هفته حمل‌ونقل است.

اسدی در پایان اعلام کرد: طی دو ماه گذشته ۱۴۶پروژه به ارزش ٩هزار و ٣٨٣ میلیارد ریال در شیراز کلنگ‌زنی و به بهرداری رسیدند.

شهردار شیراز:توسعه شمال شرقی خط ٢ مترو شیراز از امروز به سمت ایستگاه کلبه سعدی و فضیلت – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=25503

QR: شهردار شیراز:توسعه شمال شرقی خط ٢ مترو شیراز از امروز به سمت ایستگاه کلبه سعدی و فضیلت