در بازدید رئیس کل بانک مرکزی به همراه استاندار فارس و شهردار شیراز از پروژه خط2 مترو شیراز

رئیس کل بانک مرکزی به همراه استاندار فارس و شهردار شیراز از پروژه خط2 مترو بازدید کرد.

در این بازدید، تامین اعتبار پروژه خط2 مورد بررسی قرار گرفت و «عبدالناصر همتی» دستورات لازم را برای تسریع اختصاص اوراق مشارکت به این پروژه و تامین واگن های موردنیاز صادر کرد. وی همچنین در خصوص تحویل یک رام قطار تا پایان سال و 2 رام قطار در شش ماه دوم سال ۱۴۰۰ به مترو شیراز قول مساعد داد.
شهردار شیراز نیز با تاکید بر اهمیت اختصاص فوری واگن ها به مترو شیراز، گفت: قرار است که 4 رام قطار آماده تحویل به صورت مساوی بین اصفهان و تبریز تقسیم شود، اما با توجه به این که خط 2 مترو شیراز آماده راه اندازی است، انتظار داریم یک رام قطار به شیراز اختصاص داده شود.
«حیدر اسکندرپور» با اشاره به این که مشکل عمده پروژه خط2 کمبود بودجه و تزریق منابع مالی است، اضافه کرد: اوراق مشارکت مقرر به مبلغ ۴۰۰ میلیارد هنوز به پروژه مترو شیراز تزریق نشده است.
وی تغییر بانک شهر به عنوان بانک عامل و تعیین بانک ملت را مهم ترین مانع پیشرفت پروژه دانست و از رئیس بانک مرکزی خواست تسریع انتقال این اوراق را برای رفاه بیشتر شهروندان پیگیری کند.
مدیر عامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز نیز با بیان این که ۵۰ درصد اوراق مشارکت را بانک ها و 50 درصد مابقی را سازمان برنامه تنظیم می کند، گفت: شهرداری نیاز به وثیقه دارد و همین موضوع مشکلات را بیشتر و زمان بر می کند.
«حسن مرادی» اعتقاد دارد که اگر یک ضمانت در نظر گرفته شود، امور مربوطه تسهیل یافته و پروژه با سرعت قابل ملاحظه ای پیشرفت می کند.
در بازدید رئیس کل بانک مرکزی به همراه استاندار فارس و شهردار شیراز از پروژه خط2 مترو شیراز – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=20998

QR: در بازدید رئیس کل بانک مرکزی به همراه استاندار فارس و شهردار شیراز از پروژه خط۲ مترو شیراز