تعطیلی متروی شیراز تا پایداری شرایط «کرونا»

تعطیلی متروی شیراز تا پایداری شرایط «کرونا»

حسن مرادی، اظهار داشت: به دلیل شرایط موجود در سطح کشور و به تبع آن در استان فارس و شهر شیراز، تا پایدار شدن شرایط شیوع کرونا برنامه ای برای بازگشایی قطار شهری وجود ندارد؛ با این حال آمادگی کامل خود را برای بازگشایی به سازمان حمل و نقل شهرداری و شورای شهر اعلام کرده ایم و منتظر دستور آنها هستیم.

وی با اشاره به آمادگی این سازمان جهت افتتاح آخرین ایستگاه از خط یک متروی شیراز گفت: با وجود شرایط پیش آماده، افتتاح ایستگاه وکیل به تاخیر افتاد؛ در حالی که آمادگی کامل خود را برای افتتاح آخرین ایستگاه از خط یک به شهرداری و شورا اعلام کرده ایم و در ماه جاری آن را افتتاح خواهیم کرد.

افتتاح بخشی از خط 2 متروی شیراز تا یک سال آینده

مرادی اظهار داشت: خط 2 متروی شیراز نیز به جهت تونل و ایستگاه از میانرود تا کلبه سعدی به طول 15 کیلومتر با 13 ایستگاه در حال حفاری است.

وی افزود: حفاری در فاصله حدود چهارصدمتری در حال انجام است و تا شش ماه آینده، به مرحله معماری و نازک کاری خواهد رسید.

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز از افتتاح خط دو متروی شیراز تا یک سال آینده در صورت عدم بروز مشکلی خاص همچون کرونا خبر داد و گفت: تا یک سال آتی افتتاح حداقل سه ایستگاه از خط دو را دستور کار خواهیم داشت.

وی افزود: در خط دو میدان امام حسین(ع) به دلیل تقاطع با خط یک و امکان جابجایی و تبادل مسافر حساس تر و زمان بر تر ازسایر ایستگاه ها خواهد بود.

مرادی همچنین از اتمام مطالعات خط سه و آغاز عملیلات اجرایی این خط در آینده ای نزدیک خبر داد و اظهار داشت: بسته به سیاست ها و صلاحدید شهرداری و شورای شهر به زودی کلنگ زنی عملیات اجرایی خط سه را شاهد خواهیم بود.

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز، با توجه به اینکه خط سه از ایستگاه راه آهن آغاز می شود و تا پل بصیرت (ابتدای معالی آباد) ادامه دارد، افزود:مطالعات خط های چهار، پنج و 6 نیز همزمان در حال انجام است و پس اتمام وارد مرحله عملیاتی می شوند.

مرادی یادآور شد: پس از افتتاح ایستگاه وکیل از خط یک تنها در پایانه که یک و نیم کیلومتر بعد از ایستگاه میدان الله قرار دارد، به لحاظ تجهیزاتی و عملیاتی اقداماتی نیاز است که در حال انجام آنها هستیم.

 

تعطیلی متروی شیراز تا پایداری شرایط «کرونا» – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=15936

QR: تعطیلی متروی شیراز تا پایداری شرایط «کرونا»