بازدید کمیسیون های عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز

همزمان با هفته دفاع مقدس، اعضای کمیسیون های عمران و حمل و نقل  و ترافیک شورای اسلامی کلانشهر شیراز از پروژه بزرگ قطار شهری بازدید نمودند.

در این بازدید نمایندگان منتخب مردم در شورای اسلامی شهر شیراز به همراه مهندس حاجی زمانی مدیر عامل و جمعی از معاونین و مدیران اجرائی سازمان قطار شهری شیراز، ایستگاههای نمازی تا احسان را مورد بازدید قرار داده واز نزدیک با جزئیات فنی و نیز جدیدترین اقدامات به عمل آمده در فاز یک خط یک آشنا شدند.

در این بازدید مهندس حاجی زمانی ضمن ارائه گزارشی همه جانبه در خصوص این پروژه، در زمینه نیازهای متروی شیراز نیز توضیحاتی ارائه نموده و توجه بیشتری را به موضوع قطار شهری خواستار شدند تا هرچه زودتر شاهد تأمین منابع مالی و اعتباری مورد نیازراه اندازی فاز یک و فاز۲ خط یک متروی شیراز باشیم.

ایشان خاطر نشان کردند در حال حاضر از طریق مدیریت هدفمند اعتبارات تخصیص یافته به این پروژه، پیش نیازهای اصلی بهره برداری از فاز یک مهیا شده و امید می رود با تخصیص اعتبار مورد لزوم و به محض ورود واگنها و انجام تست های اولیه پیش بینی شده، در آینده ای نزدیک شاهد بهره برداری از فاز یک باشیم.

ایشان در ادامه اظهار داشتند عملیات اجرائی خط ۲ قطار شهری شیراز نیز آغاز شده و با عنایت به مفاد قرارداد در تعهدات قرارگاه خاتم الانبیا قرار گرفته، فلذا در حال حاضر می بایست توجه ویژه ای به موضوعات جذب سرمایه گذار برای مجتمع های ایستگاهی داشته باشیم و همچنین ایجاد تسهیلات ویژه در راستای توفیق هر چه بیشتر فروش اوراق مشارکت مترو جهت تأمین قسمتی از نقدینگی مورد نیاز خط یک را در دستور کار قرار دهیم.

اعضای شورای چهارم نیز ضمن تأکید بر تشکیل هسته مرکزی جهت پیگیری مسائل مترو از میان اعضای کمیسیون های حمل و نقل و عمران شورا، جلسه هفته آینده این کمیسیون را نیز به صورت ویژه به قطار شهری شیراز اختصاص دادند.

اعضای کمیسیون های عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز ضمن بیان دیدگاهها و نظرات خود، این بازدید را تعاملی دوسویه ارزیابی نمودند که فرصت مغتنمی را جهت طرح نقطه نظرات و بحث و تبادل نظر فراهم می نماید.

بازدید کمیسیون های عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=2767

QR: بازدید کمیسیون های عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز