بازدید معاون عمرانی استاندار فارس از روند اجرای ایستگاه امام حسین(ع)

بازگشایی میدان امام حسین(ع) تا پایان سال 94

معاون عمرانی استاندار فارس در بازدید از ایستگاه در حال ساخت میدان امام حسین(ع):

باید توانستن را سرلوحه اجرای پروژه ها قرار داد

معاون امور عمرانی استانداری فارس از مراحل اجرایی عملیات ساخت ایستگاه میدان امام حسین (ع) شیراز بازدید کرد. مهندس حاجی زمانی مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز ، آقایان مهندس نقیب زاده و مهندس پاک فطرت اعضای شورای اسلامی شهرشیراز و معاونین سازمان و مجری خط یک قطار شهری شیراز، معاون عمرانی استاندار را در این بازدید همراهی و توضیحات لازم در خصوص نحوه اجرا و عوامل تاثیر گذار درتاخیراین پروژه ارایه گردید .

مهندس یقطین مدیر پروژه ایستگاه امام حسین(ع) دراین بازدید با ارایه گزارشی گفت: پروژه در حال ساخت ایستگاه امام حسین (ع) دارای ویژگی و شرایط خاصی است که عملا به تقاطع خط یک و خط دو قطار شهری تبدیل شده است و مراحل اجرایی آن باعث احداث بخشی از قسمت های خط دوم نیز خواهد شد .

مهندس یقطین افزود: تا دو هفته آینده کل مسیر شرقی میدان امام حسین بازگشایی خواهد شد و ترافیک از مسیر خیابان مشیر فاطمی روند عادی خود را طی خواهد کرد. همچنین مسیر حد فاصل استانداری فارس تا ساختمان علوم پزشکی شیراز تا اواخر شهریور ماه آزادسازی خواهد شد.

به گفته وی تا زمان تعیین شده، تنها مسیر روبروی پادگان ارتش مسدود خواهد ماند و عملا ترافیک موجود به خیابان مشیر فاطمی در حال هدایت است .

وی با اشاره به حفاری عمیق انجام شده به دلیل دو سطح بودن ایستگاه بزرگ امام حسین (ع) نفوذ آب را به محدوده عملیات پروژه اجتناب ناپذیر توصیف نمود وگفت: با حجم خاک برداری انجام شده ، حدود 5 متر از عملیات در آب انجام می شد که مشکلات خاص خود را داشته و دارد. وی همچنین نظر مسوولین سازمان واستانداری فارس را به وجود تاسیسات شهری مزاحم در روند پروژه جلب کرده و اظهار داشت : " یکی از عوامل مهم تاخیر و تعطیلی پروژه، وجود تاسیسات شهری است که باید از سوی دستگاههای متولی بصورت تخصصی جمع آوری شود اما این روند با تاخیر انجام، ومدت زمان اجرای پروژه را به تعویق می اندازد."

مهندس نقیب زاده عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز دراین بازدید گفت: همکاری دستگاههای اجرایی ودیگر نهادها عامل پیشرفت پروژه قطار شهری در خط یک است. وی از مسوولین خواست تا نسبت به رفع موانع موجود با هدف جلوگیری از تاخیر زمانی و رفع عقب ماندگی ها اقدام کنند .

معاون امور عمرانی استانداری فارس در بازدید از ایستگاه میدان امام حسین (ع) و استماع گزارش مدیران پروژه و مهندسین مشاور پژوهش ضمن مهم توصیف نمودن اقدامات انجام شده اجرای این پروژه را یکی از دستاوردهای نظام مدیریتی استان فارس دانست وگفت: باید توانستن را سرلوحه اجرای تمام پروژها قرار داد واز زمانبر شدن آنها جلوگیری نمود .

وی با بیان این مطلب که ساعت کار متروی شیراز در فاز یک خط یک در حال افزایش است گفت : زمان ارایه خدمات به مردم در آینده نزدیک از 5 ساعت به 8 ساعت و سپس به 12 ساعت در روز افزایش خواهد یافت .

به گفته معاون استاندار فارس ، اولویت اجرای پروژه مترو در شیراز باید اتمام کار در طول 14 کیلومتر باقی مانده خط یک باشد و این پروژه باید تا پایان سال 1395 به بهره برداری کامل برسد و مردم این مناطق بتوانند ازاین خدمت ارزشمند بهره مند شوند .

مهندس رضاییان افزود: سفر دولت به استان فارس باعث شد یک سری از پروژه های بزرگ شیراز از حرکت مضاعفی برخوردار شوند و کار اجرایی پروژه های دارای 70درصد پیشرفت، در اولویت اعتباری قرار گیرد و دراین راستا اتلاف وقت جایز نیست وتحت هیچ شرایطی نباید زمان را از دست داد .

معاون استاندار فارس در ادامه گفت: 50درصد اعتبارات مترو از سوی دولت و 50 درصد از سوی شهرداری پرداخت می شود ودرطول اجرا از پیمانکاران کارکشته وتوانمند استفاده شده است و با این رویکرد " باید به تحقق شعار توانستن پرداخت و یاس را از خود دور نمود."

وی مهمترین رویکرد در سه ایستگاه میدان امام حسین (ع)، ولی عصر(عج) و زند را اولویت در اجرا عنوان کرد و افزود : در این سه ایستگاه مدیران پروژه در تحقق طرح زمانبدی شده بکوشند . وی از مدیران سازمان خواست تا جلسات منظم هفتگی در محل پروژه را با قوت ادامه دهند و در هر جلسه تذکرات جلسه قبل را یادآوری نمایند .

مهندس رضاییان برگزاری جلسات کاربردی شامل جلسات دفتری و کارگاهی را راهگشاری اجرای به موقع پروژه دانست و افزود : " تاخیر در اجرا پذیرفتنی نیست و سایر دستگاههای اجرایی وهمسایگان پروژه موظف به همکاری وتعامل مثبت با این پروژه عام المنفعه هستند."

معاون استاندار فارس در خاتمه اظهار داشت : بطور قطع برخی دستگاهها ونهاد ها باید در آینده نزدیک از این مسیر جابجا شده و راه توسعه آینده شهر وشهروندان را باز کنند. اگر قرار باشد این شهر از مزایای فاضلاب برخوردار شود و یا مترو درآن ایجاد شود باید همه دستگاهها همکاری کنند و مردم نیز شکیبایی به خرج دهند .

مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز نیز دراین بازید ضمن تقدیر از دست اندرکاراین این پروژه بزرگ گفت : جلسات منظم و فشرده این پروژه بصورت هفتگی در حال برگزاری است و معاونین و مجریان پروژه بصورت شبانه روزی در ایستگاه میدان امام حسین (ع) هستند .

مهندس حاجی زمانی خاطر نشان کرد: مهندسین و مشاورین سازمان با تمام توان در حال مدیریت پروژه هستند تا این ایستگاه در زمان مقرر به بهره برداری برسد و با توجه به اینکه سازمان عمران شهرداری با تجربه مناسب و اراده لازم برای اتمام کار، پیمانکار اجرای این پروژه بزرگ می باشد انشاالله در زمان بندی تعیین شده کار به اتمام خواهد رسید.

بازدید معاون عمرانی استاندار فارس از روند اجرای ایستگاه امام حسین(ع) – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=4957

QR: بازدید معاون عمرانی استاندار فارس از روند اجرای ایستگاه امام حسین(ع)