ایستگاه های مترو در آینده نزدیک مجهز به جایگاه پارک دوچرخه خواهند شد

ایستگاه های مترو در آینده نزدیک مجهز به جایگاه پارک دوچرخه خواهند شد

 

استفاده روز افزون از سوخت های فسیلی و افزایش ترافیک شهری، کلانشهر ها را با معضلات متعددی روبرو ساخته است. دوچرخه با مزایای منحصر به فرد مانند ارزانی، عدم مصرف سوخت ، عدم ایجاد ترافیک و به عنوان وسیله حمل و نقل دوستدار محیط زیست بیش از پیش به عنوان یک مکمل وسایل نقلیه عمومی به ویژه مترو شناخته شده است. یکی از عمده ترین راهکارهایی که برای دست یابی به توسعه پایدار شهری مطرح است استفاده بیشتر از وسایل حمل و نقلی پاک مثل مترو و دوچرخه است.

ریاست سازمان حمل ونقل ریلی شهرداری شیراز از تلاش این سازمان برای نیل به ساختار یکپارچه حمل و نقل با جانمایی جایگاههای پارک دوچرخه در کنار تمامی ایستگاه‌های مترو در آینده نزدیک خبر داد.

مهندس مرادی با اشاره به تجهیز ایستگاه های شهید آوینی ، نمازی و شاهد متروی شیراز به جایگاه پارک دوچرخه اعلام کرد : با توجه به پیاده سازی طرح استفاده از دوچرخه به صورت یکپارچه و با همکاری سازمانهای ذیربط و در راستای سیاست های انسان محوری و با هدف ارتقای سطح سلامت جامعه ، ایستگاههای متروی شیراز نیز به زودی به طرح همگانی دوستی با دوچرخه ملحق و جایگاه پارک دوچرخه در کنار تمامی ایستگاهها تعبیه خواهد شد.

مهندس مرادی در ادامه افزود با اجرای این طرح با هدف بهبود زندگی شهروندان و هماهنگ با سیاست های کلان حمل و نقلی است، عملاً خطوط تغذیه کننده ایستگاه های مترو که قبلا توسط وسیله های حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مینی بوس و با هماهنگی سازمان حمل و نقل مسافری برنامه ریزی شده بود،  با ورود دوچرخه تکمیل خواهد شد.

مرادی تصریح کرد: با اجرا شدن این طرح فرصت استفاده کردن از مترو برای دوچرخه سواران مهیا شده و دوچرخه سواران بدون داشتن هیچ گونه دغدغه ای می توانند برای جابجا شدن در نقاط مختلف شهر از مترو استفاده کنند.

ایستگاه های مترو در آینده نزدیک مجهز به جایگاه پارک دوچرخه خواهند شد – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=13688

QR: ایستگاه های مترو در آینده نزدیک مجهز به جایگاه پارک دوچرخه خواهند شد