ایستگاههای غدیر و فرصت شیرازی متروی شیراز با حضور معاون عمرانی وزیر کشور به بهره برداری رسید.

ایستگاههای غدیر و فرصت شیرازی متروی شیراز با حضور معاون عمرانی وزیر کشور، استاندار فارس، شهردار شیراز ، ریس سازمان حمل و نقل ریلی شیراز، و اعضای شورای اسلامی شهر به بهره برداری رسید.

مهندس مرادی رییس سازمان حمل و نقل ریلی شیراز در این مراسم گفت برای بهره برداری دو ایستگاه غدیر و فرصت شیرازی خط یک متروی شیراز  ۱۰۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است. وی افزود پیش بینی می شود با
بهره برداری از دو ایستگاه غدیر و فرصت شیرازی تعداد مسافران مترو با ۱۵ درصد افزایش از روزانه ۶۰ هزار نفر به ۷۰ هزار نفر افزایش یابد.

دکتر جمالی نژاد معاون توسعه امور عمرانی شهری و روستایی وزارت کشور در این آیین گفت: شهرداری شیراز در زمینه اقدامات حمل و نقل ریلی درون شهری بسیار موفق عمل کرده است.
اسماعیل تبادار استاندار فارس نیز گفت: بهره برداری از خط یک قطار شهری شیراز اقدامی بسیار مهم و موثر در این شهر است.
وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی پنجم و شهردار شیراز شعار شهر انسان محور را در دستور کار قرار داده اند گفت : دستیابی به انسان محوری بدون تردید به الزامات و برنامه ریزی های جامع نیاز دارد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه در نظر گرفتن مسایل زیست محیطی یکی از الزمات تحقق هدف انسان محوری است گفت: توسعه مترو سبب کاهش آلودگی هوا و همچنین ترافیک در سطح شهرها می‌شود بنابراین یکی از مولفه های دستیابی به شهر انسان محور است.

شهردار شیراز مهندس حیدر اسکندرپور نیز گفت: در برنامه ریزی های مجموعه مدیریت شهری برای حمل و نقل درون شهری و مدیریت ترافیک، تکمیل و توسعه خطوط قطار شهری نقش اساسی دارد، از این رو تلاش داریم علاوه بر تسریع در بهره برداری کامل از خط یک مترو و تلاش برای تکمیل خط ۲ در کوتاه ترین زمان، عملیات اجرایی خط ۳ را نیز طی سال آینده آغاز کنیم.

مهندس اسکندرپور ادامه داد: تخصیص ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار به خط ۲ مترو شیراز در حال حاضر منتظر دستور بانک مرکزی برای فروش اوراق مشارکت است که با تحقق آن ظرف سه سال، فاز یک خط ۲ قطار شهری شیراز از شهرک میانرود تا میدان امام حسین (ع) به بهره برداری خواهد رسید. وی افزود ما معتقدیم تعامل سازنده میان شهرداری و دولت می تواند زمینه ساز عملکرد موفق و اثرگذار در حوزه حمل و نقل درون شهری باشد.

ایستگاههای غدیر و فرصت شیرازی متروی شیراز با حضور معاون عمرانی وزیر کشور به بهره برداری رسید. – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=13210

QR: ایستگاههای غدیر و فرصت شیرازی متروی شیراز با حضور معاون عمرانی وزیر کشور به بهره برداری رسید.