اولین همایش ملی حمل و نقل و ترافیک به همت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز برگزار شد.

اولین همایش ملی حمل و نقل و ترافیک به همت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز برگزار شد.
در این همایش که با هدف بررسی راهکار های مناسب برای حل بحران ترافیک کلان شهر ها به ویژه کلانشهر شیراز برگذار شد،از مجموع ۵۲۰ مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش۸۴ مقاله ی علمی از متخصصان حمل و نقل و ترافیک پذیرفته شد.
شهردار محترم شیراز، رئیس محترم شورای اسلامی شهر، فرمانده محترم نیروی انتظامی استان، مدیرکل محترم دفتر شهری استانداری فارس، رئیس پلیس راهور استان، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری، و رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز، سخنرانان اصلی این همایش یک روزه بودند.

مهندس مرادی، رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز، در سخنان خود ضمن اشاره به معضل ترافیک در شهر های بزرگ به عنوان دستاورد توسعه جوامع بشری، ضرورت ایجاد شبکه ی خطوط ریلی را یکی از مهم ترین راهکار های برون رفت از این بحران مطرح کرد.

وی ضمن معرفی ۶ خط مترویی شیراز به طول ۹۰ کیلومتر به تشریح آخرین وضعیت خطوط مترویی شیراز پرداخت و مترو را به دلیل صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش آلاینده های زیست محیطی، ایمنی، اقتصاد، و حتی عدالت اجتماعی و غیره به عنوان سالم ترین وسیله ی حمل و نقل عمومی درون شهری پیشنهاد کرد. مهندس مرادی ضمن اعلام آمار۸۰ هزار نفری مسافران روزانه حال حاضر مترو، پیش بینی کرد که تا سال ۱۴۱۰ با فعالیت هر ۶ خط مترو این آمار به طور متوسط به ۳ میلیون نفر مسافر در روز خواهد رسید.
مهندس مرادی در پایان از شهردار مردمی شیراز، جناب مهندس اسکندرپور به عنوان مدیری که بیشترین استفاده را از متروی شیراز دارد، تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است در این همایش ۳ مقاله از سازمان حمل و نقل ریلی در بخش علمی پذیرفته، چاپ و ارائه گردید.

اولین همایش ملی حمل و نقل و ترافیک به همت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز برگزار شد. – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=14087

QR: اولین همایش ملی حمل و نقل و ترافیک به همت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز برگزار شد.