استاندار فارس در مراسم اختتامیه جشنواره روابط عمومی های برتر استان: بدون ارتباطات امکان فعالیت در دنیای امروز وجود ندارد

استاندار فارس گفت: عصر کنونی عصر ارتباطات است و کسانی که در این حوزه کار می کنند خوب می دانند که بدون ارتباطات در دنیای امروز امکان فعالیت وجود ندارد.

ostandar
به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري فارس، مهندس سيد محمد علي افشاني در مراسم اختتاميه جشنواره روابط عمومي هاي برتر استان ضمن تبریک فرارسیدن هفته روابط عمومی با بيان اين كه اساساً دنیای ارتباطات جایگزین خیلی از فضاهای قبلی شده است، اظهار داشت: در عصر کنونی، ارتباطات حرف اول و آخر را می زند؛ البته اگر ارتباطات توام با دانش و آگاهی باشد بسیار اثربخش تر خواهد بود.

وي با اشاره به اين كه در آینده، عصر حکومت های مقتدر به پایان می رسد و دوران خانواده های مقتدر فرا می رسد، افزود: خانواده ای مقتدرتر است که داناتر باشد و کسی داناتر است که دسترسی او به اطلاعات سريع تر صورت گيرد؛ زيرا دسترسي به اطلاعات مبناي قدرت است.
استاندار فارس تصريح كرد: در حوزه اقتصاد نيز دسترسي به اطلاعات مبناي قدرت به شمار مي رود و اولین کسی که کلیک می کند برنده است.
مهندس افشاني با بيان اين كه روابط عمومی ها باید از شیوه هاي امروزي ارتباطات مطلع بوده و از ابزارهای نوین برای ارتباطات در حوزه های مختلف به خوبي استفاده كنند، گفت: اطلاعاتی که توسط روابط عمومي ها منتشر مي شود باید از دو ویژگی سرعت و صحت برخوردار باشد.
وي با تاكيد بر اين كه اگر یک خبر دیرتر از زمان خودش منتشر شود چه بسا به شکل ناقص و وارونه انتشار يابد، ادامه داد: در اين صورت حتی اگر روابط عمومي خبر صحیح را نيز منتشر کند دیگر شنونده ای نداشته باشد؛ بنابراین سرعت در انتقال اطلاعات یک امر ضروری است.
استاندار فارس با بيان اين كه صحت اخبار هم یک اصل است و اگر روابط عمومی به صحت اطلاعاتی که منتشر می کند واقف نباشد و یک یا دو بار اشتباه کند دیگر کسی از او خبری را باور نمی کند، ادامه داد: باید نسبت به اخباری که می خواهید ارسال کنید اطمنان پیدا کنید؛ زيرا شما به اعتماد مردمی که طرف شما هستند، نیاز داريد.
مهندس افشاني گفت: مسئولان روابط عمومی باید بدانند که اگر توانستند اعتماد مردم را به آن اطلاعات و اخباری که می خواهند منتشر کنند جلب کنند، حتماً در آینده موفق تر خواهند بود.
وي با اشاره به اين كه روابط عمومی ها بايد به نیازهاي واقعي جامعه توجه كنند، اظهار داشت: افرادي هستند که می توانند بدون واقعیت، مسیر شما را تعیین کنند اما واقعیت های جامعه چیز دیگری است؛ بنابراین شما باید نیاز جامعه را تشخیص دهید و با علم و آگاهی بر اساس آن نیازها، خبررسانی کنید.
استاندار فارس با تاكيد بر اين كه همیشه فریاد بلند صدای مردم نیست و شنیدن صدای مردم در زمان خودش، اهميت زيادي دارد، افزود: همیشه بوق های تبلیغاتی صدای مردم نیستند و بايد بين رسانه و بوق تفاوت قائل شويم.
مهندس افشاني با بيان اين كه خیلی ها تصور می کنند می توانند افکار جامعه را شکل دهند و در اين راه تلاش زيادي هم مي كنند اما می بینند که خواست جامعه چیز دیگری است، ادامه داد: این بدان معناست که باید اختلاف بين نقش رسانه با بوق تشخیص داده شود.
وي گفت: کسی که می خواهد به جامعه جهت دهد باید متناسب با نیاز و خواست واقعی جامعه این کار را بکند چون مردم بسيار بسیار آگاه هستند.
استاندار فارس اظهار داشت: هر کس می خواهد مردم را محکوم کند، قصد دارد خودش را تبرئه کند؛ زيرا همیشه اکثریت مردم، آگاه ترین، عاقل ترين و فهیم ترین هستند.
مهندس افشاني با تاكيد بر اين كه انعکاس به موقع مشکلات و نیازهاي مخاطبان برای تصمیم سازی و تصمیم گیری مدیران از اهميت بالايي برخوردار است، تصريح كرد: یک مدیر در حوزه فعالیت خودش باید بدانند که امروز در این حوزه چه مشکلاتی وجود دارد و برای رفع آن مشکل باید تصمیم سازی و تصمیم گیری کند که این موضوع، با اطلاعات درستی که روابط عمومی منتقل می کند میسر است؛ البته مشروط به اینکه روابط عمومی به کار خود آگاه باشد.
وي با بيان اين كه روابط عمومی باید به قدرت نفوذ ابزارهای نوین توجه کنند، افزود: امروز ابزار، بسیار کار سازتر از افراد است؛ البته تا جایی که این ابزار در اختیار انسان های توانمند و دانا باشد، چرا که هیچ ابزاری جای انسان را نمی گیرد؛ اما اگر کسی که این ابزار را در اختيار دارد و نداند چگونه استفاده کند ممکن است بر علیه خودش استفاده کند، بدون این که متوجه باشد.
استاندار فارس با اشاره به اين كه بررسی رضایتمندی مردم، وظیفه دیگر روابط عمومی ها است، ادامه داد: آنچه شاخص اصلي ارزیابی عملكرد ما است رضایت مردم است و روابط عمومی ها باید ميزان رضایت مردم را به درستي تشخیص دهند.
مهندس افشاني با بيان اين كه محتوای اخبار و اطلاعات بیرونی باید توسط روابط عمومی ها جمع آوری و به مدیران منتقل شود و تصمیمات مدیران هم به جامعه منتقل شوده و بازتاب آن به مدیران داده شود، گفت: در نهایت هم بايد یک ارزیابی دقیق از اخبار و اطلاعات توسط روابط عمومي ها در اختيار مديران قرار گيرد.
وي با تاكيد بر اين كه روابط عمومی موجب استمرار حسن رابطه با همه ذی نفعان مي شود که در راس آن مردم است، ادامه داد: هر سازمانی ذینفعانی دارد اما در راس تمام این ذی نفعان، مردمی هستند که از منابع عمومی در این سازمان ها هزینه می شود تا به آنها خدمات رسانی صورت گيرد.
استاندار فارس ضرورت به روز بودن تمام کسانی که در حوزه روابط عمومی ها کار می کنند را يادآور شد و افزود: آموزش نیاز همیشگی آدمی است و در شرايطي که در دنیای امروز دانش بشری بسيار متغیر است و به سرعت تغییر می کند، آموزش فوق العاده ضروری است.
مهندس افشاني با اشاره به اين كه در هنگام بروز بحران ها روابط عمومی ها می توانند فضای جامعه آنگونه که به نفع مردم است سازمان دهند، افزود: در زمان وقوع بحران ها، دست پاچگی، انتشار خبرهای ضد و نقیض و سردرگم کردن مردم یکی ازمشکلات در زمينه مدیريت بحران است، بنابراین اطلاع رسانی در زمان بحران و درست عمل کردن یک ضرورت است.
وي با بيان اين كه دولت يازدهم در شرایطی بسیار دشوار کار می کند و هم اكنون بیش از 450 هزار میلیارد تومان بدهی دارد، اظهار داشت: تقریبا تمام درآمد دولت صرف حقوق و یارانه می شود و پروژه های عمرانی نيز با اوراق مالی و به صورت محدود اداره می شوند.
استاندار فارس با تاكيد بر اين كه روابط عمومي ها می توانند مردم را در جریان مشکلات دولت بگذارند تا انتظارات مردم متناسب با توان دولت باشد، گفت: اگر انتظارات مردم متناسب با منابع در اختیار دولت شکل نگیرد، شما وظیفه خود را به خوبی انجام نداده اید و باید تلاش كنيد خدمات دولت را بدون کوچک ترین بزرگ نمایی، منتقل کنید تا مردم امیدوار شوند.
مهندس افشاني با اشاره به اين كه روابط عمومی ها اگر بتوانند مردم را شاد و امیدوار کند حتما گام موثری برای پیشرفت و توسعه استان فارس و همچنین در سطح ملی برداشته اند، افزود: اساسا انسان امیدوار است که می تواند ریسک بپذیرد و سرمایه گذاری کند و نهایتا در حوزه کسب و کار موفق باشد و از یک انسان مایوس و ناامید کاری بر نمی آید.

استاندار فارس در مراسم اختتامیه جشنواره روابط عمومی های برتر استان: بدون ارتباطات امکان فعالیت در دنیای امروز وجود ندارد – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=7325

QR: استاندار فارس در مراسم اختتامیه جشنواره روابط عمومی های برتر استان: بدون ارتباطات امکان فعالیت در دنیای امروز وجود ندارد