از دولت محترم می خواهیم در توسعه ناوگان مترو، تامین قطعات یدکی و بحث های مالی، مترو شیراز را یاری نماید.

مهندس حاجی زمانی مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز در آیین بهره برداری از ایستگاه کاوه:

?ایستگاه شماره ۸ قطار شهری شیراز (ایستگاه کاوه ) شانزدهمین ایستگاه خط یک است که به بهره برداری می رسد.
? عملیات احداث و تجهیز این ایستگاه با زیربنای ۷۳۰۰ متر مربع با اعتبار ۴۵ میلیارد تومان انجام شده است که شامل عملیات ساختمانی و نصب تجهیزات مترو سیستم (از قبیل سیستم سیگنالینگ، پست های برق LPS، تجهیزات تهویه و دفع دود ایستگاه و تونل، اعلام و اطفاء و تجهیزات مخابراتی ۷ گانه) می باشد.

? با ورود ۲۰ واگن متروی جدید که از امروز در خط یک مورد استفاده قرار می گیرد سرفاصله حرکت قطارها در فاز دو خط یک از ۳۵ دقیقه به ۱۵ دقیقه کاهش می یابد که این امر موجب افزایش تعداد مسافر می شود.

?بطور متوسط روزانه 46 هزار نفر مسافر از متروی شیراز برای جابجایی استفاده می کنند که این نشان از استقبال گسترده مردم از این مود حمل و نقل پاک و سریع در کلان شهر شیراز می باشد.
? بر اساس آمار دانشگاه شیراز میانگین نفر سرنشین در خودرو در شهر شیراز ۱.۸ نفر می باشد که با این حساب تعداد ۴۶ هزار نفر مسافری که در حال حاضر از مترو استفاده می کنند معادل تردد بیش از ۲۵ هزار و ۵۵۵ دستگاه خودرو در سطح شهر می باشد‌. این حجم از مسافر جابجا شده توسط مترو باعث صرف جویی در تردد هزار دستگاه اتوبوس در سطح شهر می شود که امیدواریم با افزایش تعداد واگن ها شاهد کاهش زمان رسیدن هر قطار به ایستگاه باشیم.
? در صورت مساعدت دولت برای افزایش تعداد واگن مورد استفاده در خط یک قطار شهری ،سال اینده شاهد جابجایی یکصد هزار مسافر در این خط خواهیم بود.
? خط ۲ بطول ۱۵ کیلومتر از شهرک میانرود در جنوب شیراز به سمت شمال تا میدان ازادی(فلکه گاز) حرکت کرده و در ایستگاه کلبه سعدی به سفر خود پایان می دهد .
?خط ۲ شامل ۱۳ ایستگاه است که تا کنون عملیات حفاری بیش از ۶ کیلومتر از تونل ها به اتمام رسیده است و تقریبا ۳.۷ کیلومتر از مسیر ۱۰ کیلومتری فاز یک خط دو که تا میدان امام حسین (ع) می باشد باقی مانده است .
? ظرف ۳ سال آینده با استفاده از تجربه خط یک متروی شیراز خط دو به طول ۱۰ کیلومتر به بهره برداری خواهد رسید که با اتصال این خط به خط یک قطار شهری میزان مسافر در خط یک نیز افزایش می یابد.
? مطالعات خط ۳ متروی شیراز به اتمام رسیده و با تدابیری که مد نظر استاندار، شهردار و شورای اسلامی شهر می باشد انشاالله به زودی شاهد شروع عملیات اجرایی آن خواهیم بود.

? انشاالله با مساعدت دولت شاهد توسعه ناوگان مترو، تامین قطعات یدکی و به ثمر رسیدن منابع مالی از جمله اوراق مشارکت باشیم.

از دولت محترم می خواهیم در توسعه ناوگان مترو، تامین قطعات یدکی و بحث های مالی، مترو شیراز را یاری نماید. – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=12443

QR: از دولت محترم می خواهیم در توسعه ناوگان مترو، تامین قطعات یدکی و بحث های مالی، مترو شیراز را یاری نماید.