آغاز بهره برداری تجاری و مسافری از متروی شیراز

بدنبال مراسم افتتاح مترو در مهرماه جاری و بر اساس برنامه اعلام شده، گروههای اجتماعی مردمی به مدت دو ماه از مترو استفاده نموده و در تاریخ وعده داده شده یعنی 20 آذرماه انشاءالله بهره برداری مسافری و تجاری از متروی شیراز آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان قطار شهری شیراز مترو همه روزه بجز روزهای جمعه از ساعت 11 تا 14 فعال خواهد بود و به مرور زمان فعالیت آن نیز افزایش خواهد یافت. بنا بر این گزارش متروی شهرهای تهران و مشهد نیز به همین روش و با ساعات فعالیت محدود در روزهای نخست بهره برداری آغاز به کار کرده و به مرور مدت زمان حرکت قطار را افزایش داده اند.

بنا بر اعلام روابط عمومی و بین الملل سازمان قطار شهری شیراز، شهروندان عزیز می توانند در ساعت های  مقرر که در ورودی هر ایستگاه جهت رفاه حال مسافران نصب شده، حد فاصل میدان نمازی تا میدان احسان و بالعکس را با مترو طی کنند. در طول این مسیر 10 و نیم کیلومتری هشت ایستگاه در نظر گرفته شده که هم اینک واگن های مترو در پنج ایستگاه احسان ، دکتر شریعتی، میرزای شیرازی، قصر دشت و نمازی توقف خواهد داشت و از مجموع سه ایستگاه باقی مانده این مسیر، ایستگاه شاهد ظرف یک ماه آینده افتتاح می شود و دو ایستگاه شهید مطهری و شهید آوینی هم سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

در این گزارش در خصوص قیمت بلیت و نحوه تهیه آن توسط شهروندان آمده است در صورتی که مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر رایگان بودن مترو در ماههای اول بهره برداری شامل ماه نخست بهره برداری تجاری هم شود تا یک ماه آینده نیز استفاده از مترو رایگان خواهد بود اما در غیر این صورت شهروندان می توانند در ایستگاههای مترو نسبت به تهیه بلیط اقدام کنند.

این بلیط ها که به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز رسیده برای سفرهای یکسره 500 تومان و برای سفرهای دوسره 800 تومان می باشد که در تمامی ایستگاهها و در قسمت فروش بلیط در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت. همچنین از هفته آینده گیت های ورودی فعال شده و شهروندان می توانند از کارتهای شهروندی بانک شهر استفاده کنند.

آغاز بهره برداری تجاری و مسافری از متروی شیراز – سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز
لینک کوتاه مطلب : https://shirazmetro.ir/?p=4553

QR: آغاز بهره برداری تجاری و مسافری از متروی شیراز