افتتاح فاز دو خط یک مترو شیراز با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیرکشور

دکتر پاک فطرت شهردار شیراز: تامین واگن های مترویی اولویت اول شیراز است
۱۳۹۶/۰۵/۳۱
افتتاح ایستگاه شهید دوران متروی شیراز با حضور وزیر کشور
۱۳۹۶/۰۵/۳۱

افتتاح فاز دو خط یک مترو شیراز با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیرکشور

فاز دو خط یک مترو به طول ۱۰٫۵ کیلومتر با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیرمحترم کشور و مسئولان استانی و شهری حدفاصل میدان ا… تا چهار راه زند مورد بهره برداری قرار گرفت. با بهره برداری از این فاز، خط یک متروی شیراز عملا به ایستگاه آخر خود رسید.

با افتتاح این خط ۲۴٫۵ کیلومتری، شرق و غرب شیراز به هم متصل شده و یکی از ترافیکی ترین محورهای کلانشهر شیراز تحت پوشش حمل و نقل ریلی قرار گرفت که امکان جابه جایی بیش از ۱۰ هزار مسافر در ساعت در کلانشهر شیراز را فراهم کرده است.

مدیر عامل قطار شهری شیراز در آئین بهره برداری از ۱۰٫۵ کیلومتر فاز دو خط یک متروی شیراز گفت:

با بهره برداری از ۱۰٫۵ کیلومتر فاز دوم؛ خط یک قطار شهری شیراز به ایستگاه آخر در میدان ا… رسید.

فاز اول خط یک متروی شیراز به طول ۱۱ کیلومتر، در مهرماه ۱۳۹۳ و با حضور معاون اول ریاست جمهوری دکتر جهانگیری حد فاصل میدان احسان در غرب شیراز تا میدان نمازی افتتاح شد. سپس ۳ کیلومتر مسیر ترافیکی میدان نمازی تا چهارراه زند، در فروردین ماه سال جاری با افتتاح ایستگاه زندیه رسما به بهره برداری رسید تاطول مسیر برخوردار از خدمات ریلی درون شهری به ۱۴ کیلومتر برسد.

مهندس حاجی زمانی در ادامه افزود ما با حضور مقام عالی وزارت کشور و مسئولین شهری و استانی شاهد بهره برداری از ۱۰٫۵ کیلومتر باقی مانده این خط ۲۴٫۵ کیلومتری هستیم که ایستگاه زندیه را به ایستگاه شهید آیت ا… دستغیب واقع در میدان ا… و فرودگاه بین المللی شهید آیت اله دستغیب متصل می کند.

مهندس حاجی زمانی در پایان افزود با تأمین اعتبار مورد لزوم، ایستگاه های باقیمانده خط یک نیز تا پایان سال جاری یکی پس از دیگری افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید و تنها ایستگاه بازار وکیل است که انشاالله در بهار سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =